Hakkımızda

NEFS-İ İSTANBUL VE SANAL ALEMDE YENİ BİR MEKAN

KARİYE KİTAP HEDİYE adıyla İstanbul’un tarihi semtlerinden Fatih Kariye’de yeni bir mekan oluşturduk. 2020 yılı Ekim ayı itibariyle başladığımız bu çalışmada farklı başlıklarımız bulunuyor.
Birinci başlığımız Kitap ve Yayın Dünyası: Bu başlık altında  öncelikle ikinci el kitaplarla ilgileniyoruz. Türkçe dışında yabancı dillerde de bir kısım kitaplar satış listemizde mevcut. Ayrıca çeşitli dergileri ve sayısı şimdilik çok olmasa da Osmanlıca eserleri bizim aracılığımızla tedarik etmeniz mümkün. Bu konuda mevcudumuz inşallah her geçen gün daha da artıyor
İkinci el kitaplarımızı nadirkitap.com adlı sitede listeliyoruz. Zaman içinde inşallah başka alanları da kullanmayı düşünüyoruz
Belli konulardan ve yayınevlerinden birinci el kitaplarımızı ise bu sitemizde satışa sunuyoruz. Tabii mekanımıza gelme imkanınız olursa bahsettiğimiz bu kitapları burada da görüp seçebilmeniz mümkün.
Yine kitap konusunda bir iştigal konumuz daha var:  O da Kitapyurdu adlı internet satış sitesinin sattığı ürünleri alıcılarına ulaştırdığı teslim noktalarından biri olarak hizmet veriyoruz. Kitap sipariş eden ve kargo parası ödemek istemeyen kişiler bizim gibi teslim noktalarını tercih ettiklerinde, ürün bize ulaştığında, gelip siparişlerini teslim alıyorlar. Bu alan bizim yeni açtığımız yerin daha fazla kişi tarafından bilinmesini sağlıyor. Üstelik bu kişiler genelde kitap, yayın ve kültür hayatı ile ilgili kişiler olduğundan bizim hedef kitlemiz durumundalar. Böyle bir niyetle bu tip işbirliğine gittik. İnşallah hem bizim hem de Kitapyurdu’nun yararına sonuçlar ortaya çıkar.

İkinci başlığımız Sanat alanında. Bu sahada zevk-i selim sahibi insanlara hitap etmek istiyoruz.
Geleneksel sanatlarımız veya daha doğru bir deyimle gelenekli sanatlarımız, çeşitli el işi ürünler, üzerinden yıllar geçmiş fakat hala değerlerini koruyan ve çok kolay temin edilemeyen özellikli malzemelerden, hediyelik olanları yeni yerimizde bulundurmaya çalışıyoruz.
Bunun için bu tür sanatlarla uğraşan kişiler ve çevrelerle temaslarımızı geliştiriyoruz. Ebru, Kat’ı sanatı, çeşitli el işleri alanında bir çok çalışmayı hem mekanımızda hem de internet sitemizde bulabilirsiniz.
Bu arada hem orijinal hem de reproduksiyon tarzında resim tablolarımız da bulunuyor.
El işi özel yapım takkeler, tamamen elde üretilen Kamarçin adlı deri ev ayakkabıları sizlere sunduğumuz özel Zenaat ürünlerimizden bazıları

Ayrıca gerek masa üzerine koymak gerekse de duvara asmak için farklı zevklere hitap eden çeşitli hediyelik ürünleri mekanımızdan veya site üzerinden tedarik edebilmeniz mümkün
Firmamızın özel önem verdiği bir diğer alan da Hüsn-i Hat çalışmaları. İlk adım olarak belli konularda ve çeşitte yazıları farklı boyutlarda hazırlayıp sizlerin beğenisine sunduk. Bu eserlerimizin bazılarının kenarları ebru işlemeli, bazıları da pas partu ile donatılıp çerçelevelendi.
Tabii ilave olarak talebe göre içerik ve boyutta hüsn-i hat yazılarını da Hattat hocamıza yazdırıp sizlere teslim edebiliyoruz.

Tesbih, antika ve ikinci el eşyaları konusu bir diğer başlığımız: Tesbih alanında da farklı farklı modelleri sizlerin beğenisine sunmaya çalışıyoruz.
Bu çalışmaya giriştiğimiz andan itibaren, İstanbul’un farklı noktalarında faaliyet gösteren antika ve ikinci el eşyaları satışının yapıldığı  mekanlara gitmeye başladık. Buralardan sizler için hediyelik olarak değerlendirilebilecek malzemeleri tedarik etmeye çalışıyoruz.  Malumunuz olduğu üzere yurt dışında da bu sahada çok önemli yerler mevcut. Henüz oralara yeterince uzanamadık fakat inşallah en kısa zamanda o sahadan da güzel haberlere verebilmeyi umuyoruz. Gerek sitemizi ziyaret ederek gerekse de iş yerimizi teşrif ederek çeşitlerimizi görebilirsiniz.
Yeni mekanımız çok büyük bir yer değil fakat biz var olanı etkin kullanarak her bir çeşidimize  uygun bir alan açma yolu bulmaya çalışıyoruz. Ayrıca  salgın şartları ortadan kalkarsa bu mekanımızda küçük kültür sohbetleri yapabilmeyi de arzu ediyoruz. İnşallah Mevla bu niyetlerimizin tahakkuk etmesi için bizlere fırsat verir.
Mekanın ismini içinde bulunduğumuz semtten ilham alarak Kariye diye koyduk. Yanına ‘Dünden Bugüne’ diye bir slogan da ilave ettik. Çünkü yaptığımız iş her yönüyle dünden bugüne birikimlerimizi bir şekilde değerlendirmeye çalışacağımız bir çerçevede olacak diye düşünüyoruz. İnşallah bu sloganın içini hakkıyla doldururuz.
Bu sitemizde ürünlerimizi topluca görüp incelemeniz ve arzu ederseniz de satın almanız mümkün. Aklınıza takılan bir şey olursa telefonla veya mesaj yoluyla bize ulaşabilirsiniz
Vakti müsait olan dostları bekliyoruz. Gelmeden haberdar ederseniz daha memnun oluyoruz ki sizleri karşılama imkanımız olsun. Son dönemin moda üçlüsü olan ‘Maske, mesafe ve hijyen’ kuralları çerçevesinde beraber olmak bizleri mutlu edecektir. Tabii web sitemiz üzerinden de sanal ziyaretler her daim mümkün.
Selam ve muhabbetlerimizle 
Yükleniyor...